Левски победи Пирин с 3:2 , Литекс разгроми Сливен

Левски победи Пирин с 3:2 като гост. Мачът бе от 25-я кръг на „А” група и се игра на стадион „Христо Ботев” в Благоевград.Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха в резултат още в 6-ата минута, когато Цветков вкара за 1:0.Малко по-късно гол на Гара Дембеле бе отменен, заради засада. В 33-ата минута Юлу Матондо възстанови равенството.През второто полувреме в 66-ата минута Гара Дембеле вкара 22-я си гол в българската „А” група. Така, Левски поведе с 2:1.12 минути преди края на мача Христо Йовов вкара за 3:1 в полза на Левски.В 83-ата минута Иван Цветков вкара втори гол за Пирин, с което намали резултата. Но това не помогна на домакините за изравнят резултата.

Отборът на Литекс победи с 4:0 у дома Сливен в мач от 25-я кръг на българската „А” група. Шампионите спечелиха след попадения на Александър Барт (8), Георги Миланов (34), Момчил Цветанов (38) и Деян Джерманович (69). Така лидерите в класирането запазиха преднината пред втория Левски на осем точки.

Пирин – Левски 2:3:

Пирин: Попев, Наков, Коемджиев, Башлиев, Костадинов (79 - Сандански), Р.Иванов, Д.Илиев, Воденичаров (69 - Карачанаков), Стойков (К), Цветков, Ганев

Левски: П.Илиев, Грийн, И.Иванов, Милиев, Минев, Димов (46 - Йовов), Гаджев (К), Тасевски (62 - Огнянов), Матондо (46 - Иса), Дембеле, Младенов.

Голмайстори: Цветков 6, 83-дузпа (П); Матондо 33, Дембеле 66, Йовов 78 (Л)
Жълт картон: Дембеле (Л)

<< върни се назад     05 май 2011   00:50