Сливен и Славия завършиха при резултат 1:1, Академик загуби от Берое с 1:3

Сливен и Славия завършиха при резултат 1:1 в мач от 26 –ия кръг на "А" футболна група. Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен. В 12-ата минута бе отправен хубав извеждащ пас към Веселинов, но той пропусна и стреля в аут. В 21-ата минута последва удар на Марчев, но вратарят на Славия Петров спаси.
В рамките на 4 минути – между 72-ата и 76-ата бяха отбелязани и двата гола в двубоя. Първи поведоха домакините. Бакалов стреля, след което топката бе избита, но попадна в Идризов, който с премерен удар я прати във вратата на Емил Петров. Последва изравнително попадение за Славия. След хубав извеждащ пас Божов излезе сам срещу вратаря на Сливен Караманов и го преодоля за 1:1.
На стадион „Славия” в София столичният Академик загуби от Берое с 1:3 в мач от 26-я кръг на българската „А” група. В 25-ата минута Петър Димитров с далечен удар прати топката под напречната греда на вратаря на домакините Стойчев, вкарвайки първия гол в този мач. В 43-ата минута с хубав далечен удар Малинди прати топката в горния десен ъгъл зад вратата на стража на Берое Теменлиев за 1:1. В 64-ата минута Петър Димитров пусна хубав извеждащ пас към Златинов, който излезе сам срещу вратаря Стойчев, а след това го преодоля и на празна врата вкара за 1:2. Ромарио направи добър пробив отляво, след което преодоля и Стойчев, за да вкара на празна врата за 1:3 в 87-ата минута.

<< върни се назад     08 май 2011   23:41