Литекс е новият шампион на България , Левски победи Академик с 3:0

Калиакра подпечатва визата на Сливен за \\

Литекс стана шампион на България по футбол за втора поредна година, след като спечели с 3:1 предпоследния мач от сезона срещу Локомотив София и остави Левски втори на 5 точки.Левски победи Академик с 3:0 в столичното дерби от предпоследния кръг на "А" група. "Сините" поведоха в 32-ата минута. Владимир Гаджев стреля от пряк свободен удар и прати топката във вратата на Стойчев за 0:1. В 84-ата минута на мача след хубав удар от въздуха вътре в наказателното поле на Академик Даниел Младенов прати топката във вратата на Стойчев за 2:0. Третото попадение за Левски отбеляза Младенов в 90-ата минута.

Отборът на Калиакра победи Сливен с 2:1, а гостите най-вероятно ще изпаднат от елитната "А' група.

На стадион „Огоста” Монтана победи Славия в мач от предпоследния 29-и кръг в българската „А” група с гол на Домакинов .

Отборите на Миньор и Черно море завършиха при резултат 1:1. В Перник в двубоя от предпоследния 29-и кръг в българската „А” група

На Градския стадион в Стара Загора Берое и Видима завършиха при резултат 1:1.