Локомотив София е четвъртият български участник в евротурнирите

Георги Иванов ще е новият старши-треньор на Левски, обяви собственикът на клуба Тодор Батков след мача с Монтана (3:0). Днес са останалите мачове от "А" група

Локомотив София е четвъртият евроучастник на България

Отборът на Локомотив София ще е четвъртият български тим, който ще участва в европейските клубни турнири. Столичани победиха днес Славия с 1:0, след като в 65-ата минута с помощта на рикошет след удар от границата на наказателното поле, Джемал Джонсън вкара първия си гол с екипа на "железничарите".

Черноморец загуби от Локомотив Пловдив с 1:2

Черноморец Бургас загуби с 1:2 от Локомотив Пловдив в мача от последния 30- и кръг на "А" група между двата тима на стадион "Лазур". В 24-ата минута Йордан Тодоров фаулира Георги Андонов в наказателното поле на гостите и съдията Никола Попов не се поколеба да отсъди дузпа и да даде жълт картон на Тодоров. Хайме Браганца бе точен от бялата точка и даде преднина на морския тим. През втората част влезлият като резерва Драги Коцев центрира отдясно, Христо Златински се извиси и с глава изравни резултата. В 74-ата минута след ново центриране на Драги Коцев от дясно настъпи меле пред Стоян Колев, топката попадна в Здравко Лазаров, който от 2-3 метра направи резултата 2:1 за гостите от Пловдив.

Литекс даде точка на Калиакра

Отборът на Литекс не успя да победи борещия се за оцеляване в елита Калиакра в мач от последния кръг на „А” група и двата тима завършиха при резултат 0:0 на градския стадион в Ловеч. Пропуски и за двата тима направиха Христо Янев, Диуф и Венков, но до гол така и не се стигна. След последните мачове в шампионата Литекс е шампион със 77 точки.

Миньор победи с 3:0 Сливен като гост

Отборът на Миньор Перник победи с 3:0 като гост Сливен в мач от последния кръг от "А" група. В 8-ата минута Томислав Павлов бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и стреля успешно в далечния ъгъл на Евгени Караманов за 0:1. В 55-ата минута вратарят на домакините Евгени Караманов сгреши фатално, топката попадна в Костадин Аджов, който на празна вратата удвои преднината на гостите от Перник. В 66-ата минута Томислав Павлов бе изведен сам срещу влезлия току-що в резервен вратар на Сливен Господинов, оформяйки крайното 3:0 за Миньор.

Видима победи с 2:1 Пирин

Отборът на Видима Раковски победи с 2:1 Пирин в мача от последния кръг на "А" група между двата тима на стадиона в Севлиево. В 16-ата минута Александър Бранеков изведе добре с пас от 30-40 метра Ангел Русев срещу вратаря на гостите, а Русев вкара за 1:0. В 24-ата минута Евгени Игнатов с пета подаде към Христо Господинов, който удвои преднината на Видима за 2:0. В 40-ата минута Иван Цветков изведе отдясно Воденичаров, който прехвърли с десния крак вратаря на домакините, намалявайки изоставането на гостите на 1:2.

Черно море победи Берое с 1:0

Отборът на Черно море победи Берое с 1:0 на стадион „тича” Във Варна в мач от последния 30- и кръг на „А” група.
В 25-ата минута Георги Божилов бе намерен добре с гръб към вратата, обърна се и стреля, топката срещна страничния стълб, но след това попадна в Георги Илиев, който вкара за 1:0.

ЦСКА завърши сезона с победа

Отборът на ЦСКА победи Академик с 3:1 в мач от последния 30-и кръг на "А" група. В 38-ата минута Станислав Костов открадна една топка от защитниците на Академик, влезе в наказателното поле и я прокара покрай вратаря за 1:0. В 41-ата минута резултатът стана 1:1 след контраатака на Академик. Стойко Сакалиев влезе в наказателното поле, подаде на Аспарух Василев, който изравни. В 71-ата минута Шеридън получи топката от Спас Делев и от границата на наказателното поле стреля покрай вратаря Стойчев за 2:1. Отново Делев завърши сезона с гол, след като получи добър пас от Петър Стоянов в 90-ата минута, оформяйки крайното 3:1.

<< върни се назад     29 май 2011   01:30