Финалистът за Купата вече няма да играе в Европа, ако носителят й е шампион

Новото първенство на А група започва на 6-ти август

Изпълнителният комитет на Българския футболен съюз прие някои промени в нормативните документи за следващия сезон в цялата система на българския футбол, след като разгледа и прие предложенията на комисията за изготвяне на предложения за промени в нормативните актове на БФС за сезон 2010/2011 с председател Михаил Касабов, който е и вицепрезидент на БФС. Новото първенство на А група започва на 6-ти август, стана ясно след провелото се Заседание на Изпълнителния комитет към БФС. До тогава всички клубове трябва да изпратят до БФС потвърждение, че ще започнат първенството. През предстоящия сезон 2011/2012 Б групите отново ще бъдат две, стана ясно след Изпълкома на БФС. Лигите ще са разделени отново на регионален принцип - Западна и Източна, а броят на отборите ще е от по 10.Те ще играят по три пъти един срещу друг, като ще се получи отново неравнопоставеност, защото някои тимове ще гостуват два пъти на даден съперник, а ще му бъде домакин само веднъж.

Ето и някои по-важни промени:

- в Наредбата за първенствата и турнирите по футбол в системата на БФС

1. В член 21, т. 14 се прави промяна, като вместо досегашното преиграване на дадена футболна среща в професионалния футбол, поради посочените в т.13 причини

(прекъсване поради непреодолими причини или проблеми със сигурността), да се премине към доиграване на срещата със зачитане на получените наказателни картони и направени смени. Целта е да се предотвратят някои спекулации от страна на

отбора-домакин.

Отборите от "А" и "Б" ФГ следва да депозират в БФС - Техническия комитет в срок до 7 дни преди началото на подготвителния период на спортно-състезателната година

оригинален екземпляр от трудов договор, регистриран в НАП, нотариално заверен за съответните длъжности:

- помощник треньор на първия отбор - с минимум УЕФА "А" лиценз

Отборите от "В" футболна група следва да депозират в Зоналните съвети на БФС в срок от 7 дни преди започване на първенството оригинален екземпляр от договор за възлагане на съответните длъжности:

-старши треньор на първия отбор - с минимум УЕФА "В" лиценз

-старши треньор на най-малко 2 отбора от ДЮШ - с минимум "С"

лиценз на БФС.

При неизпълнение на тези задължения ФК от "А", "Б" и "В" ФГ

се наказват съгласно член 34 от Дисциплинарния правилник.

В член 16, VI етап, 6 кръг /финал/, буква в) отпадат алинеи втора и трета и да се заменят със следния нов текст:

"Когато носителят на Националната купа е и шампион на страната, в турнира на Лига Европа участва клубът, който е класиран на най-предно място в класирането на шампионата на страната, след всички клубове, които са се класирали за лига

Европа".

"Ако носителят на Националната купа не получи лиценз за участие в Лига Европа, на неговото място участва отборът, който е класиран на най-предно място в класирането на шампионата на страната, след всички клубове, които са се класирали за лига

Европа. Ако заместващият отбор също не получи лиценз, за участие се поканва следващият го в класирането отбор, който е получил лиценз за Лига Европа."

Предложението е на база уведомително писмо на УЕФА "2012-2015 УЕФА Шампионска Лига и УЕФА Европа Лига - разпределение на местата за клубовете"

<< върни се назад     11 юни 2011   09:20