Литекс победи Могрен с 2:1

Литекс взе надежден аванс при старта на участието си в Шампионската лига като победи черногорския първенец Могрен с 2:1. Ловчанлии обаче представиха безобразна продукция и за малко да станат за срам срещу голобрадите аматьори. Печелившият жокер за гостите се оказа ветеранът Светослав Тодоров, който обърна двубоя в рамките на 180 секунди между 77-ата и 80-ата минути.

Ловчанлии бяха попарени от изненадващия гол на Миодраг Зек в 14-ата минута. Защитата на Литекс сбърка фатално при центриране на Божович и след като никой не изчисти топката, Зек успя да я насочи в мрежата зад Винисиус Баривйера

Попадението на домакините прекърши устрема на Литекс и "оранжевите" не намираха начин да отговорят подобаващо. Опитните Небойша Йеленкович и Христо Янев се стараеха да внесат ред в действията на ловчанлии, но бразилското трио Том, Кодо и Мирасема проваляше всяка една атака на българския тим.

В 18-ата минута Янев получи възможност да стреля от фаул, но Шчокич парира удара му. Левият бек Петър Занев бе сред малкото футболисти на Литекс, които продължиха да играят напористо, но усилията му не срещнаха никаква подкрепа. В 31-ата минута Мирасема можеше да изравни, но се забави и бранител на Могрен със сетни сили предотврати опасността.

До края на полувремето Литекс осъществи няколко атаки по крилата, но Кодо на два пъти стреля встрани от вратата след центрирания на Том и Джемал Берберович.

Втората част стартира със смяна в състава на Могрен, като терена напусна националът на Черна гора Радослав Батак, а мястото му зае Никола Божович. Отсъствието на Батак веднага се почувства и отбраната на домакините вече не беше толкова стабилна. След хубаво подаване на Том Мирасема не успя да нанесе точен удар, а малко по-късно същото направи Кодо. Натискът на Литекс се усилваше с всяка изминала минута и Христо Янев отправи мощен удар извън наказателното поле, но и той не уцели вратата.

В 54-ата минута поредното центриране пред Шчокич завари неподготвени защитниците на Могрен, но Кодо улучи гредата. При следващата атака на "оранжевите" Мирасема прати топката на сантиметри от целта, което бе и последната му важна проява в мача. В средата на полувремето Любо Пенев най-после смени разочаровалия Кодо и пусна Светослав Тодоров. Бившият национал веднага раздвижи играта на Литекс, но при една от най-смислените комбинации на гостите Том не му подаде и по този начин ловчанлии отново се разминаха с изравнителния гол.

Том се опитваше да направи всичко сам, но или прекаляваше с финтовете, или центриранията му не намираха свободни негови съотборници. В 67-ата минута бразилецът отправи добър изстрел, но още веднъж гредата бе най-верният помощник на Шчокич.

Повратният момент в мача бе влизането в игра на Момчил Цветанов. Крилото на Литекс буквално разпиля защитата на Могрен и резултатът не закъсня. В 77-ата минута Малкия шивач, както е известен Цветанов, центрира към Светльо Тодоров и той изравни. Черногорците нямаха време да се окопитят и само след две минути нова комбинация между двете резерви на Литекс завърши с втори гол на Тодоров.

Могрен - Литекс 1:2

1:0 М. Зеч - 14'
1:1 Тодоров - 77'
1:2 Тодоров - 79'

Могрен: Шчекич, Лакич, Иванович, Батак (Богич - 46'), Симович, Матич, Каписода, Чулафчич (Р. Зеч - 87'), М. Зеч (Вуйович - 62'), Д. Божович, Глушевич

Литекс: Винисиус, Берберович, Занев, Николов, Бодуров, Йеленкович - к., Г. Миланов (Флорес - 78'), Том, Тиаго Мирасема (Цветанов - 70'), Янев, Селио Кодо (Светльо Тодоров - 63')

<< върни се назад     13 юли 2011   13:31