Висла Краков дойде,видя и победи Литекс с 1:2

Литекс допусна нова неприятна загуба в евротурнирите с 1:2 този път от полския Висла Краков като домакин в първи двубой от третия предварителен кръг на Шампионската лига.Както и преднните две години в срещите с Бате Борисов и Жилина  момчетата на Гриша Ганчев показаха,че са отбор само за родното първенство. Момчетата на Любослав Пенев направиха много грешки в защита и пропиляха няколко доста чисти положения за гол,като единствен Том изпъкваше със своята игра по десния фланг на атаката на домакините. В 81 минута минути Николай Бодуров нацели напречната греда за втори път, а при следващото центриране Селио Кодо вкара гол, но той не бе зачетен заради нарушение срещу съперников бранител. Това вбеси местните фенове, които бяха напълнили обновения Градски стадион, и те засипаха с бутилки терена.

ЛИТЕКС - ВИСЛА 1:2