Левски отпадна в Търнава след дузпи

СПАРТАК (Търнава) - "ЛЕВСКИ" 2:1
( 5-4 при дузпите)

Левски отпадна в третия предварителен кръг за Лига Европа, „Сините” загубиха с 1:2 в редовното време от Спартак Търнава. Двата отбора завършиха при същия резултат преди седмица в София и трябваше да играят продължения. В допълните 30 минути не паднаха нови попадения и се стигна до дузпи. Единствено Христо Йвовов не успя да вкара от 11-те метра и така Левски напусна надпреварата.В редовното време, Сьорд Арс даде преднината за Левски с гол още в 11-та минута. През второто полувреме обаче, Ладислав Томачек в 52-та и 58-та минути обърна резултата.

Георги Иванов направи само една промяна в състава в сравнение с първия мач, като вместо Дарко Тасевски титуляр започна именно голмайстора Арс. Испанското крило Тони Калво остана на пейката но по-късно юношата на Барселона се появи в игра в средата на втората част.В 97 – минута Патрик Карнота получи ЧЕРВЕН КАРТОН,а 5 минути по късно след изключително безумна постъпка Сержиньо Грийн остави с 10 човека Левски.

0:1 Сьорд Арс (11), 1:1 Ладислав Томачек (52), 2:1 Ладислав Томачек (59-дузпа)

СПАРТАК (Търнава): 22.Мартин Рашка, 5.Жири Кубски, 6.Роман Прохазка, 7.Мартин Вискочил (118-2.Петер Чвирик), 17.Патрик Карнота, 18.Любош Ханзел, 20.Патрик Грос, 21.Мирослав Кархан, 27.Марио Бичак (73-14.Любомир Гоголак (119-19.Радослав Киприс), 29.Марек Кашчак, 9.Ладислав Томачек

Треньор: Павел Хофтич

"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев (52-7.Даниел Димов), 33.Ларс Рисп, 6.Орлин Старокин, 45.Владимир Гаджев, 3.Сержиньо Грийн, 10.Христо Йовов, 17.Даниел Младенов (100-11.Симеон Райков), 19.Иван Цветков (69-8.Тони Калво), 9.Сьорд Арс

Треньор: Георги Иванов