ЦСКА надхитри Локо (Сф)

„Армейците” бият с 2:1, треперят до края

ЦСКА стартира с очаквана, но не и лесна победа новата си кампания, преодолявайки с 2:1 тима на столичния Локомотив. Мачът започна вихрено за „червените”, които още в 3-та минута поведоха в резултата, след като Платини намери с чудесен извеждащ пас Спас Делев и нисичкият нападател само с едно движение на глезена изведе своите напред. Изглежда, това ранно попадение изигра лоша шега на символичните гости, защото локомотивци изравниха играта и на свой ред създадоха някой опасности пред записалия повторен дебют за ЦСКА вратар Райс Мболи, като веднъж дори горната греда спаси мрежата му след страхотен изстрел с глава на младия Преслав Йорданов. Вторите 45 минути започнаха както и първите – щастието отново се усмихна на момчетата на Милен Радуканов и новото попълнение в редиците им Янис Зику довкара една отбита топка в мрежата на Локомотив в 58-та минута. Резултатът и доброто стечение на обстоятелствата като че ли поуспокоиха играчите в червено, и това можеше да им коства трите точки в този двубой. След изпълнение на корнер и меле в наказателното поле Локомотив успя да намали чрез Романов. Халфът на железничарите стреля силно от над 23 метра, топката се отклони в негов съотборник, което залъга Мболи и топката се оплете в мрежата. В минутите до края на срещата играчите на Диян Петков имаха няколко шанса да изравнят резултата и да откраднат точката, но до ново попадение така и не се стигна.

<< върни се назад     08 август 2011   13:36