Пет гола на „Овча Купел”, Славия оцеля

„Белите” бият с 3:2, без да впечатлят

Славия взе първите си точки през новия сезон, побеждавайки трудно новака Ботев (Враца) с 3:2 в най-резултатния мач от всички изиграни до момента след първите два кръга в родната А професионална група. Домакините започнаха във вихрено темпо и поведоха още във 2-та минута, когато Галин Иванов довкара една избита от стража на Ботев топка след далечен удар на Йордан Юруков. Гостите не се притесниха и само след 360 секунди възстановиха статуквото след гол на Бранимир Костадинов, като преди това Ели Маркес изчисти неразчетено с глава. В 22-та минута обаче той се реваншира за грешката си, извеждайки „белите” напред в резултата, засичайки центриране на Юруков. В самото начало на вторите 45 минути авторът на двете асистенции за головете на Славия Юруков сам записа името си сред голмайсторите три минути след подновяването на играта. Славистите заиграха с въображение и пропуснаха да нокаутират съперника си, а ударът на Радослав Димитров попадна върху напречната греда. И когато всички очакваха двубоят да приключи и момчетата на Мартин Кушев с лекота да вземат своето, започна истинската драма. Първо вратарят им Стефано Кунчев извърши ненужно нарушение в собственото си наказателно поле, при което видя червения цвят на картона, а гостите успешно реализираха отсъдения единадесетметров наказателен удар, намалявайки на 2:3 осем минути преди края. Треньорът на домакините нямаше повече право на смяна и под рамката на вратата застана полевият Николай Божов, който обаче не допусна нов гол в мрежата си, освен точно изпълнената дузпа в 82-та минута, благодарение на самоотвержената и безкомпромисна игра на бранителите в „бяло”.

<< върни се назад     14 август 2011   21:06