Швейцария победи България с 3:1.

Отборът на Швейцария победи България с 3:1. Голът за отбора на Лотар Матеус вкара Иван Иванов в деветата минута. В продължението на първото полувреме Шакири изравни. В 62-ата минута Шакири вкара втори гол за Швейцария. В последната минута отново Шакира реализира за 3:1. Двубоят бе от група "G" на европейските квалификации за първенството в Полша и Украйна догодина. Срещата се игра на стадион "Сейнт Якоб Парк" в Базел.
Още в първите минути на мача българите бяха по-активни. В деветата минута централният бранител Иван Иванов вкара за 1:0.
В следващите минути мачът бе равностоен. Швейцарците играят доста грубо. Благой Георгиев и Иван Иванов получиха неприятни удари от противникови състезатели.
В продължението на първото полувреме Швейцария изравни след гол на Шакири.
В 62-ата минута Шакири вкара втори гол за Швейцария. Няколко минути по-късно родните национали останаха с 10 души на терена след червен картон на Живко Миланов.
До края на мача Стилиян Петров можеше да изравни, но пропусна.
В последната минута от мача Шакири вкара и трети гол за Швейцария.
След този мач България остава на четвърто място в групата с пет точки. Швейцария е на трето място с осем.
Швейцария: 1. Диего Бенгалио, 2. Стефан Лихщайнер, 3. Рето Циглър, 4. Филип Сендерос, 8. Гьокхан Инлер-К, 9. Ерен Дердюк, 11. Адмир Мехмеди (83 - 14. Иносент Емегара), 15. Блерим Дземали, 17. Гранит Хака (88 - . 16. Желсон Фернандес), 20. Йоан Джуру, 23. Хердан Шакири (90+1 - 18. Насим Бен Калифа)
(Резерви: 12. Марко Волфи, 7. Давид Деген, 19. Фабиан Фрай, 22. Тим Клозе)
Селекционер: Отмар Хицфелд

България: 13. Николай Михайлов, 3. Валентин Илиев, 4. Петър Занев, 7. Благой Георгиев, 8. Георги Сърмов, 9. Ивелин Попов, 15. Иван Иванов, 16. Живко Миланов, 17. Мартин Петров (60 - 12. Владимир Гаджев), 19. Стилиян Петров-К, 20. Цветан Генков (70 - 6. Николай Бодуров)
(Резерви: 1. Владислав Стоянов, 6. Маркиньос, 18. Симеон Райков, 21. Костадин Стоянов, 22. Георги Божилов)
Селекционер: Лотар Матеус

Голмайстори: Шакири 45+3, 62, 90 (Ш); Иванов 9 (Б)
Жълти картони: Джуру, Шакири (Ш); Миланов, Герогиев, Гаджев
Червен картон: Миланов 65 (Б)
Съдия: Павел Краловец (Чех)
Зрители: 15 000