1/16-финалите за Купата на България

Левски, Литекс и Черноморец постигнаха победи

Славия - ЦСКА

ЦСКА победи с 1:0 Славия и ще играе на 1/8-финал за Купата на България
ЦСКА победи с 1:0 като гост Славия в мача от 1/16-финалите за Купата на България. Победният гол за "армейците" вкара Жуниор Мораес в 20-ата минута, който за първи път игра като централен нападател. "Червените" ще играят на 1/8 финалите на турнира.

Димитър Пенев: Бяхме готови за такава Славия
Треньорът на ЦСКА Димитър Пенев похвали играчите си за победата над Славия за Купата на България, предаде репортер на Агенция „Фокус”. Наставникът на „червените” сподели, че неговия тим е бил готов за такава игра на Славия. Според него младите са се представили добре. Пенев добави, че няма претенции за следващия съперник на ЦСКА в турнира.
Димитър ПЕНЕВ

Стефанов: Сами сме си виновни
Президентът на Славия Венцеслав Стефанов заяви, че неговия отбор сам си е виновен за поражението, предаде репортер на Агенция "Фокус". Той коментира спорните ситуации в дербито, което бе повторение на финала от миналата година, който също завърши 1:0 за ЦСКА. Стефанов добеви и, че „белите” са били ощетени с дузпа, но отдаде загубата на лош късмет.
„Продължаваме да играем, да гоним победа във всеки двубой. Видяхте, че имахме поне 5-6 положения, но нямахме късмет. Те нямаха и едно положение, но ни вкараха гол и ни победиха. Не може да говорим, че момчетата не са показали сърце. Според мен Славия бе по-добрият отбор през целия мач, но някъде сме сбъркали. Всеки може да сбърка. Това се случи и на Дани Златков. Снощи му се роди бебе – може да е бил превъзбуден", каза Стефанов.

Петре изгледа Славия – ЦСКА върху възглавница
Бившият футболист на ЦСКА Флорентин Петре изгледа победата на „червените” над Славия с 1:0 в мач от турнира за Купата на България, предаде репортер на Агенция „Фокус”. Румънецът пристигна на стадион „Славия” и се зарадва много при гола на Жуниор Мораеш. По-интересното бе, че Петре донесе със себе си възглавница, на която седеше. Той се оплака, че по българските стадиони е много мръсно, а самият Флорентин е маниак на тема „чистота”.

Банско - Левски

Левски победи Банско за втора поредна година на 1/16 финалите за Купата на България
Левски победи с 1:0 Банско и се класира на 1/8-финалите за Купата на България. Единственото попадение във вратата на втородивизионния тим вкара Иван Цветков в 33-ата минута. Така за втора поредна година Левски елиминира Банско на 1/16-финалите в турнира. През миналия сезон "сините" надделяха с 3:1 на стадион "Свети Петър" след две попадения на Гара Дембеле и автогол на домакините.

Пирин Гоце Делчев - Черноморец

Черноморец продължава напред за купата на България
Отборът на Черноморец постигна победа с 3:1 над тима на Пирин Гоце Делчев и си осигури участие в следващия етап от турнира за купата на България.
Двубоят започна нещастно за бургазлии, след като в 4-тата минута Яни Пехливанов си отбеляза ефектен автогол и домакините поведоха в резултата. Това обаче не притесни гостите и отговорът им не закъсня. В 11-та минута Костадин Дяков се оказа най-съобразителен в наказателното поле и реализира за 1:1. До края на първата част черноморци взеха нещата в свои ръце и на няколко пъти застрашиха вратата на домакините. В 41-та минута, след красива атака, Родригес Асис сложи топката на крака на Борислав Балджийски, който с много премерен удар обърна резултата в полза на Черноморец-Бургас за 2:1.
През втората част отново бургазлии бяха тимът, който водеше играта, но момчетата на Димитър Димитров не успяваха да стигнат до попадение. На няколко пъти опасни удари отправиха Балджийски, Асис и Венци Христов. Край на спора сложи Анеси в 90-та минута. След хубава атака Георги Андонов намери мадагаскарецът в наказателното поле и той с техничен удар оформи крайното 3:1.
Преди началото на срещата домакините от Гоце Делчев изразиха своята подкрепа към старши треньора на бургазлии Димитър Димитров, като бяха издигнали транспарант, който гласи „Херо, ние сме с теб”.

Чавдар Етрополе - Локо Пд

Чавдар Етрополе загуби пред погледа на Стоичков, Локомотив Пловдив остана без Лазаров, но е на 1/8 финал за Купата на България
Локомотив (Пловдив) се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България след победа с 2:0 над Чавдар в Етрополе. Михаил Венков и Сержиньо реализираха попаденията за гостите.
Само няколко минути след първия гол капитанът на пловдивчани Здравко Лазаров се контузи и бе откаран в болница със съмнения за счупване на костица на десния крак.
Двубоят бе прекъснат от куче в 65-ата минута. То излезе на терена и започна да гони топката. Играч на Чавдар успя да го прилъже с друга топка и да го изкара на трибуните. Легендата на българския футбол Христо Стоичков изгледа мача на живо.

Калиакра – Локо Сф

Калиакра спечели срещу Локомотив София с дузпи
Отборът на Калиакра се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България. Това стана след като тимът от Каварна победи Локомотив София у дома след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1 като гостите откриха чрез Телкийски в 20-ата минута, но Кючуков изравни в 68-ата. При дузпите играчите на Калиакра бяха по-точни и спечелиха с 4:3.

Монтана – Тунджа Ямбол

Тунжа изненадващо отстрани Монтана
Отборът на Тунджа постигна изненадата на втория кръг в турнира за Купата на България. Тимът от Ямбол отстрани след дузпи Монтана. Двата отбора не успеха да си вкарат гол 120 минути. При дузпите за Монтана единствено пропуск направи централният защитник Димитър Коемджиев.

Ботев Пловдив – Ботев Враца

Гол в добавеното време класира Ботев Пд на 1/8 финалите за Купата на българия
Гол на Йордан Христов в добавеното време класира Ботев Пловдив на 1/8 финалите за Купата на българия. Ботев Пловдив продължава напред след 1:0 над съименниците си от Враца. След слаба първа част, "канарчетата" натиснаха своя съперник и изпуснаха куп голови положения. Все пак в продължението на редовното време резервата Александър Александров - Кривия намери чудесно Йордан Христов и той от воле прониза вратата на Ботев (Враца) с удар по земя.
"Жълто-черните" ще чакат своя съперник за следващата фаза на жребия на 25 ноември, а врачани приключиха участието си в турнира.

Спортист Своге - Литекс

Литекс победи Спортист Своге с 5:0 и ще играе на 1/8 финал за Купата на България
Шампионът Литекс победи Спортист Своге с 5:0 и се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България. Головете за ловчанлии вкараха Цветанов в 37-ата и 64-ата, Итуа в 53-ата, капитанът Светослав Тодоров в 65-ата и Джерманович в 88-ата минута.

Берое - Лудогорец

Лудогорец победи Берое след продължения
Отборът на Лудогорец победи Берое след продължения с 1:0 и се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България. На стадиона в Стара Загора двата отбора не успяха да си вкарат гол през редовните 90 минути. Гостите от Разград успяха да стигнат до успеха след гол на Мирослав Иванов в 104-ата минута.

Ивайло Петев: Важна е победата
Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев каза след победата над Берое, че се е получил един нервен мач. Наставникът сподели, че успехът е заслужен, тъй като неговия тим е създал повече положения. Петев каза още, че Лудогорец не е изиграл най-добрия си мач, но важен е успехът.

Илиев: Липсваше малко самочувствие и класа
Треньорът на Берое Илиан Илиев заяви след загубата от Лудогорец заяви, че е неговия тим е играл добре, но не достатъчно, за да постигне успех. Той добави, че е доволен от раздаването на неговите играчи. Илиев каза още, че е липсвало самочувствие и класа.

Статистика след Берое – Лудогорец 0:1 след продължения:
Стадион „Берое”, Стара Загора
Съставите:
Берое:Иванов, Илиев, , Зафиров, Пенев, Велев, Жеков (46 - Генчев), Танев (61 - Златинов), Чипилов, Абушев, Божанов (61 – Димитров).
Лудогорец:Голубович, Шоко, Барт, Гулдан, Минев, Генчев, Дяков, Александров (86 - Стоянов), Иванов, Кабаселе (63 - Марселиньо), Гъргоров (109 - Колев).

След дузпи се класираха:
Ботев (Козлодуй) - Септември (Симитли) 5:6 (2:2 в редовното време)
Тунджа (Ямбол) - Монтана 4:3 (0:0 в редовното време)
Миньор (Перник) - Черно море (Варна) 5:3 (1:1 в редовното време)
Видима-Раковски (Севлиево) - Светкавица (Търговище) 3:4 (0:0 в редовното време и 1:1 в продълженията)
Калиакра (Каварна) - Локомотив (София) 4:3 (1:1 в редовното време)

24 ноември (четвъртък), 13:30 ч