Левски започна с трудна победа над Черно море

Левски започна с трудна победа над  Черно море

• Левски започна с трудна победа пролетния полусезон. Възпитаниците на Николай Костов надвиха с 2:1 у дома Черно море и по този начин остават на три точки от лидера Лудогорец. "Сините" обаче далеч не изиграха най-добрия си мач и ако не бяха пропуските на варненци, щяха да имат далеч повече проблеми. Иван Цветков откри резултата в края на първото полувреме, а през втората част дебютен гол със синята фланелка вкара и новото попълнение Кристовао Рамос. Дончо Атанасов в 85-та минута вкара почетен гол за "моряците". Левски вече е на трето място в класирането с равен брой точки - 36 с втория ЦСКА, но с по-лоша голова разлика. „Армейците” играят по-късно днес в Бургас срещу четвъртия Черноморец. Черно море е осми с 25 точки.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 2:1
    1:0 Цветков (43)
    2:0 Рамос (75)
    2:1 Атанасов (85)

ЛЕВСКИ: Илиев, Мюлдер, Грийн, Диамутен, Пинто; Йовов (37' Димов); Рамос, Гаджев, Тасевски, Жуниор; Цветков (69' Младенов)
    Резерви: Mитрев, Старокин, Попадийн, Милиев, Димов, Райков, Младенов
    Треньор: Николай Костов
    ЧЕРНО МОРЕ: Денчев, Александров, Янев, Камазола, Попов, Фернандес, Д. Атанасов, Т.Атанасов, Паломино, Божилов (74' Паломино), Илиев