Локомотив Пловдив изхвърли Левски за Купата на България

• Отборът на Локомотив Пловдив изхвърли Левски от турнира за Купата на България след обрат в изключителна драма и победа с 2:1 след продължения на "Лаута" пред над 10 000 зрители.Така "смърфовете" са на полуфинал, след като едва за втори път преодоляват "сините" в турнира.Головете за победителите вкараха Михаил Венков с глава в 3-ата минута на даденото 6-минутно продължение на редовното време и Зравко Лазаров във 2-ата минута на продължения. Тони Калво пък откри за гостите в 21-ата минута. След попадението на столичани домакините удариха три греди в рамките на седем минути още преди почивката - Даксон да Силва на два пъти (28 и 35) и Лазаров (30).

ЛОКО (Пд) - ЛЕВСКИ 2:1 (1:1 в редовното време)
    0:1 Калво (21)
    1:1 Венков (90)
    2:1 Лазаров (92)

ЛОКО (Пд): Иван Караджов, Жереми Родригес, Танко Дяков, Юнес Бенжелюн, Михаил Венков, Валери Георгиев (45-Даниел Георгиев), Христо Златински, Даксон да Силва, Сержиньо, Здравко Лазаров (112-Илиян Йорданов), Базил де Карвальо

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев (81-Божидар Митрев), Дъстли Мюлдер, Йордан Милиев, Сюлейман Диамутен, Нуно Пинто, Сержиньо Грийн, Кристовао Рамос, Владимир Гаджев (73-Христо Йовов), Дарко Тасевски (63-Иван Цветков),  Тони Калво, Жуниньо
    Рефер: Ивайло Стоянов
    Жълти картони: В. Георгиев, Лазаров, Бенжелюн, Венков, Златински, Родригес, Йорданов, Дяков - (Локо Пд): Грийн, Диамутен, Рамос -(Левски)
    Червени картони: Де Карвальо (90) , Йовов (90), Рамос (118)